Merhaba kullanıcı; Sanalmekandan sana büyük teklif Eğer sitemize üye olup 50 konu açarsanız bu binkteki satışlardan sadece 1 tanesinden ücretsiz olarak yararlanabileceksin Unutma bu teklifimiz bayram bitene kadar geçerlidir
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Silkroad Warlock Rehberi

  Paylaş
  avatar
  Fatih
  ● Kurucu ●
  ● Kurucu ●

  1
  Uyarı :
  Sanal Mekan Bağımlılık Yapabilir !

  Cinsiyet
  Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/08/10
  Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 44
  Rep Puanı Rep Puanı : 0
  Rep Gücü Rep Gücü : 184
  Nerden Nerden : Bursa
  Yaş Yaş : 20

  Silkroad Warlock Rehberi

  Mesaj tarafından Fatih Bir Perş. Ağus. 05, 2010 2:42 pm

  Warlock çarı düşünenler için Genel oalrka bilgiler böyle:

  Skiller :

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  Mind Control Serisi

  1-Dark Seed : DOTlarımızın (Damage over time skills, yani yavaş yavaş hasar veren skiller) verdiği hasarı arttıran passive bufftır. Kesinlikle MAX.


  2-Strap : DOTların süresini arttıran passive buff. 12 saniye ile baslayan DOTların süresini neredeyse 2 katına çıkarır. MAX.  Dark Mentalist Serisi


  Burada biraz açıklama yapmanın faydası var, 2. sıradaki Toxin, 3. sıradaki Decayed ve 4. sıradaki Curse Breath haricinde hiçbir dota vermiyoruz. Bunlardan sonra gelen dotlar alan etkili ve yavaş fırlatılıyorlar, verdikleri hasar ise değişmiyor. PvP de bizim için en önemli şey hız, 60 level ve üzeri dotlardan 1 tane atana [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adam size allah ne verdiyse dalar. Toxin e neden veriyoruz diye soranlar için, Toxin ve Decayed en hızlı fırlatılan dotlardır bunları kasarken kullanacagız, Curse Breath ise Dull status bıraktıgı için PvP de Toxin yerine kullanılacak, Decayed ise Bleed bırakıyor, Bleed hem yavaş yavaş hasar verir hemde Defans düşürür, bu özelliği ile en iyi dot Bleed'dir.

  Yani ;

  PvP - Curse Breath + Decayed

  PvM - Decayed + Toxin

  *Toxin yerine isterseniz ilk sıradaki Blaze'i açabilirsiniz, tamamen zevk meselesi, biri poison biri fire status bırakıyor, ama fire status oranı 20% poison ise 25% oldugu için ben poisonı önerdim seçim size kalmış.  Raze Serisi

  Bu seri pvp ve pve de en çok kullanacağımız seri olan Debuff serisidir. (Debuff : Düşmanı güçlendirmek yerine zayıflatan bufflar)

  1-Physical Raze : Düşmanın fiziksel defansını azaltır. PvP de hiçbir işimize yaramaz, pve de ise sadece party halinde kasarken eğer yanımızda str arkadaslar varsa onların verdiği hasarın artmasını sağlar. Çok gereksiz buldugum bir debuff, kesinlikle vermeyin derim.

  2-Magical Raze : Düşmanın magical defansını azaltır. Kesinlikle maxlayın verdiğimiz hasarı arttırmak için birebir bir debuff.

  3-Combat Raze : Rakibin Phy ve Mag atağını azaltır. PVP de mükemmel iş görür PvE de ise pt moblarını keserken çok işinize yarar, kesinlikle max.


  4-Courage Raze : En iyi Warlock debuffu! Division olmasa kesemezdin dedirten debuff! rakibe attıgınızda kendisine vurulan phy ve magı yüksek oranda arttırır, 2k vuruyorken division attıgınızda 3k lara çıkabilirsiniz. yaklaşık %40 daha fazla hasar verir, magical raze ve bleed ile birleşirse %60-%70 ler çıkar bu oran. Kesinlikle MAX.

  *Not: Courage raze sadece sizin verdiğiniz damagei değil, rakibe vuran herkesin damageini arttırır, Partylerdeki en kullanışlı debufflardan biridir, bununla beraber Warlock'un unique kesememesinin en büyük nedenlerinden biridir de


  5-Physical Ravage : Physical Raze in bir üst versiyonu. kesinlikle önermiyorum dokunmayın.


  6-Magical Ravage : Magical Raze in alan etkili olanı. Daha yavaş olduğu için vermiyoruz, dokunmayın.


  7-Combat Ravage : Combat Raze in alan etkilisi. Çok yavaş fırlatılıyor dokunmayın.  Bloody Swarm Serisi

  1-Red Flower : Passive bufftır. Nukelerinizin ve Trap in verdiği hasarı artırır. Maxlayın


  2-Trap Booster : Passive bufftır. Trap in verdiği hasarı artırır. Maxlayın  Blood Serisi

  1-Blood Flower : 50. levele kadar kullanacağımız yegane nuke saldırımız. neredeyse ardarda atılabilecek kadar kısa süren dolum süresi vardir, Maxlayın.


  2-Bloody Trap : 90 Level ile birlikte Death Trap geldiği için bu skille artık vermiyoruz. Bkz: Death Trap


  3-Death Flower : 2. Nuke saldırımız. Verdiği hasar ilk nuketen biraz daha fazla olup 5m alan etkilidir. Maxlayın


  4-Death Trap : Tuzak saldırımız, tutma olasılıgı 100% olmakla birlikte alan etkilidir. (Yüzde yüz tutma olasılıgı olması Holy Word yada Holy Spell ile korunan bir adama bile etki edeceği anlamına gelmez, Trap resist olur.) 8k civarı bir damage vurur, Trapı attıktan sonra Sleep atarsanız rakip buga girer, ayrıntılı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] için aşağıda Warlock bugları kısmına bakın. MAX!  Soul Pressure Serisi

  1-Daze : En iyi skillerimizden biri. %80 ihtimal ile stun yapar. Kesinlikle max


  2-Fog Sight : Gereksiz bir debuff oldugunu düşünüyorum, okçuların atış mesafesini (range) azaltır, bunu atana kadar kafanıza criticali yersiniz o baska mesele. Kesinlikle vermeyin derim.


  3-Illusion : Eğlenceli skillerden biri ilk levelinde 1 - 50 level arası bir chara dönüşürsünüz (rastgele, istediğiniz birinin kılıgına giremezsiniz) ve her bilgisayarda farklı şekillerde görünürsünüz. Örneğin bir arkadasınız sizi avrupalı heavy armor giyen bir bard olarak görürken diğeri garment giyen bir glavie ci olarak görebilir.

  Bu skillin üzerinde biraz duracak olursak, bence tek avantajı atkı savaşında ilk önce sizin baslamanız. çünkü bu skilli kullandıgınızda atkısız bir tipe dönüştüğünüz için rakip size saldıramıyor birde ikinci iyi özelliği, eğer olurda ezik bir tipe dönüşürseniz, traderin biri size dalarsa ve eğer mesleğiniz thiefse onu soyabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılıgınıza kalmış bir skill. İster verin ister vermeyin..  4-Wrath Daze : Alan etkili stun saldırısı. 76 levelde geliyor kesinlikle maxlayın. bu gelince ilk skili geri çekmeyin çünkü stun skillerinin dolum süresi 10 saniye kadardır o yüzden ikisini de sıra sıra kullanacaksınız.


  5-Shade Illusion : Illusion skilinin gelişmiş versiyonu.. 1-90 level arası kendi levelinizden düşük bir tipe bürünürsünüz.


  6-Curse Sight : Tartışılması bile anlamsız bir skill, hem yavaş hemde okçunun menziline girmeden kullanılmayan "sözde okçuların menzilini azaltan" skill. Kesinlikle dokunmayın.  Evil Swell Serisi

  1-Bloody Aim : HP emen saldırılarınızın verdiği hasarı ve emdiği HP yi arttıran passive buff. Maxlayın. En gerekli passive lerden biri.  Cruel Spell Serisi


  1-Vampire Touch : İşte HP dolduran skilimizin ilki. 50 levele kadar bununla idare etmek zorundayız ama merak etmeyin tek basına da yeterli oluyor, yeniden dolum süresi sadece 4 saniye. Yanı 4 saniyede bir pot doldurabilirsiniz Düşmana verdiği hasar Warlockun normal vurşu kadardır. (Bloody Aim max oldugu sürece, eğer max değilse daha az vurur). Ne kadar fazla vurursa o kadar çok can emer mutlaka Bloody Aimi max tutmanız gerekli. Aynı zamanda Disease status bırakır, üzerinde Disease olan birine karşı attıgınız hiçbir debuff ressist olmaz (%99 ihtimal ile! )


  2-Shadow Armor : En gereksiz Warlock skillerinden biri, etrafınıza 16 saniye boyunca bir kalkan (buff) örer, 5metre içerisindeki yaratıklara ezik bir hasar verir, ne kadar ezik diyecek olursanız, normal vuruşunuzun en fazla 4 te biri kadardır. Yeniden dolum süresi de 20 saniye gibi birşeydir. Dokunmayın.

  3-Scream Mask : Partylerde kullanabileceğimiz güzel bir buff. (Sanırım Warlockun kendisi disinda birine attıgı tek buff) Attıgınız kişiye vuran yaratıklar stun olur (%35 ihtimal ile) Maxlayın partylerde warrior arkadaslarınıza yardım etmiş olursunuz

  4-Reflect : En iyi warlock bufflarından biri, 45 saniye boyunca üzerinizde durur, size vurulan hasarın %35 i vuran kişiden gider. 4 Level verin, çünkü Advanced reflect sadece 4 level istiyor.

  5-Vampire Kiss : Vampir öpücüğü. Vampie Touch saldırısının 2. versiyonudur 15metre içindeki 5 kişiden Hp emebilir verdiği hasar Bloody Aime bağlıdır.

  Bu skill geldikten sonra artık ölme ihtimalmiz iyice azalmış oluyor (PvE için), 2 tane Hp emme saldırımız oluyor ve Vampire Kiss'in inanılmaz bir şekli var ilk yaptıgımda ağzım açık kalmıstı! en iyi özelliği ise Vampire Touch tan daha hızlı fırlatılması (elini kaldırması diyelim). Ama yeniden dolum süresi 20 saniyedir bu yüzden önce Vampire Touch sonra Vampire Kiss i kullanın. Aynı zamanda Disease status yapar.

  6-Dusk Armor : Shadow Armorun üst versiyonu. Dokunmayın.

  7-Advanced Reflect : Reflect buffınun gelişmiş verisyonu. Ama bu sefer geri yolladıgımız damage %90! Şöyleki 10 vuran bir nukere 9k sını geri yollamış oluyorsunuz bu da nukerin/wizardın kendisini öldürmesi demektir

  Not : Bu skill ahım şahım bir skill değil, genelde rakip kendini öldürürken sizde ölürsünüz ama siz PvP arenada yerinizden kalkarken rakip hotanda doğar Ayrıntılı bilgi için Warlock bugları bölümüne bakın.  Dim Haze Serisi

  1-Slumber : Sleep Status atan skill, Warlockun en önemli skillerinden biridir, MAX


  Bunun dışında, 4. sıradaki Deep Slumber skilli Slumberın alan etkili ve yavaş versiyonudur, teketek pvpde bir işe yaramaz ama çoklu savaşlarda işe yarayabiliyor 10m içindeki 3 kişiye sleep atma olasiligi var, ben pek kullanışlı bulmuyorum bu skilli.

  Birde son sıradaki Recovery Bind var rakibin kullandıgı HP MP potlarının daha az can vermesini ve 4 saniyede bir kullanmasını (evet avrupadaki 15 saniye kuralı gibi) sağlar, kullanışlı bir skilldir ama biraz yavaş, birde o kadar debuffun içinde buna yer kalmıyor bence vermeyin. yinede kullanıcıya kalmış bir skill ben bununla kral olurum diyorsanız bir deneyin.  Bu skiller dışında bu serideki tüm skiller GEREKSİZ. Yinede merak edenler için Mirage ve Phantasma yaratıkların aggrosunu düşürür, mesela warriorun biri tanklık yaparken bunu atıp warriordan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz yada yaratık bir wizarda koşuyorken bunu atıp size dalmasını saglayabilirsiniz. çok saçma ve gereksiz 2 skill. phantasma miragein alan etkilisidir. Wheel Bind ise Recovery Bindin 4 saniye pot delay eklemeyen versiyonu. buda tamamen gereksiz


  Cleric'i yan master olarak şünenler için açılması gereken skiller :

  1-Recovery Division / Holy Recovery Division

  2-Bless Spell

  3-Healing Orbit

  4-Body Blessing & Soul Blessing / Body Deity & Soul Deity

  5-Reverse Oblation / Rebirth Immolation

  6-Offering / Pure Offering

  7-Holy Word / Holy Spell

  8-Force Blessing & Mental Blessing / Force Deity & Mental Deity  / işareti koydugum skiller gelişmiş versiyonu olan skillerdir , yani ikisininde maxlanması gerek.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 8:59 pm